Warsaw Virtual

Warsaw Virtual to wspólny projekt Wizji Multimedia i firmy Heliograf, lidera techniki filmowej w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Oferujemy kompleksową usługę pozwalającą na realizację zdjęć w jednym miejscu, zapewniając sprzęt i obsługę – specjalistów i twórców z doświadczeniem w produkcjach wirtualnych. Nasz kreatywny i wyjątkowy zespół graficzny doradzi, zaprojektuje i zbuduje środowiska graficzne w technologii renderowania w czasie rzeczywistym – REAL-TIME GRAPHICS przy użyciu silników graficznych Unreal Engine i Notch. 

Studio

Warsaw Virtual zostało zaprojektowane z myślą o branży filmowej i reklamowej, a technologia XR dedykowana jest również do realizacji telewizyjnych oraz wydarzeń na żywo. Studio posiada kompletne zaplecze technologiczne – systemy kamerowe i trackingu, renderowania oraz oświetlenia, a posiadany KNOW-HOW oraz unikatowy setup technologiczny, który może być mobilny, zapewni pracę w każdej hali zdjęciowej i spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów z branży medialnej.

Wirtualna Produkcja – ICVFX

Warsaw Virtual Studio to kompleksowa usługa skierowana do branży reklamowej oraz filmowej.

W Warsaw Virtual wykorzystujemy ekrany LED do uzupełnienia i rozszerzenia klasycznej scenografii otoczeniem wirtualnym.

Warsaw Virtual udostępnia producentom i twórcom najnowocześniejszą technologię ICVFX (In-Camera-VFX), pozwalającą na łączenie razem światów wirtualnego i rzeczywistego w środowiskach produkcyjnych, usprawniając je i zapewniając pełną immersyjność. Wyświetlamy nagrane wcześniej plate kamerowe lub środowiska renderowane w czasie rzeczywistym, w silnikach Notch oraz Unreal Engine.

Wyselekcjonowane i odpowiednio dobrane ekrany LED niwelują wady tradycyjnych rozwiązań opartych na kluczowaniu chromatycznym tła o jednolitej barwie (popularny „greenscreen”).

Wirtualna Produkcja – ICVFX

Połączenie kamery z systemem trackingu Stype generuje perspektywę dopasowaną do pozycji kamery, tworząc tzw. efekt paralaksy.

 • W Warsaw Virtual twórcy mają pełną kontrolę nad kreacją i uzyskują:
 • Wizualizację scen i ich edycję w czasie rzeczywistym
 • Niezależność od warunków pogodowych
 • Możliwość odwzorowania niedostępnych miejsc
 • Naturalne i instynktowne zachowanie aktorów
 • Realistyczne odbicia i naturalne oświetlenie w scenie
 • Ograniczenie kosztów podróżowania do fizycznych lokalizacji

Extended Reality

Studio Warsaw Virtual oferuje nagrania w technologii xR – Extended reality

Technologia XR – Extended Reality

PrzedPo

Technologia XR to:

 • Wirtualne rozszerzenie setu scenograficznego
 • Realistyczne odbicia
 • Możliwość interakcji z wykreowanym światem
 • Pełną dowolność kolorystyczną (w tym kolor zielony / niebieski)
 • Immersja – kontent widoczny na ekranach LED
 • Oszczędności – optymalizacja czasu post-produkcji

Nasza technologia pozwala na uzyskanie spektakularnych, angażujących widza, realistycznych, abstrakcyjnych środowisk wirtualnych, niemożliwych do uzyskania i nie zrealizowanych na taką skalę nigdy wcześniej

Sceny samochodowe

Studio Warsaw Virtual to idealne miejsce do nagrań przejazdów samochodowych.
Na ekranach LED wyświetlane są nagrane wcześniej plate’y kamerowe lub przygotowane od podstaw trójwymiarowe środowiska w Unreal Engine.
Oferujemy konsultacje oraz przygotowanie plate’ów do nagrań przejazdów samochodowych, dodatkowo nasz zespół graficzny jest w stanie stworzyć od podstaw rozbudowane scenografie wirtualne w Unreal Engine.
Wykorzystujemy ekrany refleksyjne – m.in. sufit LED oraz ruchomą platformę LED, które służą jako dodatkowe źródło oświetlenia, zapewniając odbicia na obiekcie.
Technologia studia zapewnia niezależność od warunków pogodowych, pełną powtarzalność scen, a także uniknięcie kosztownego zamykania ulic oraz uzyskiwania odpowiednich pozwoleń.

Unreal Engine

Wszystko zaczyna się od pomysłu
Twój projekt jest dla nas ważny i wyjątkowy. Dzięki takiemu podejściu możemy doradzać naszym klientom, dajac jednocześnie kontrolę nad wszystkimi etapami pre-produkcji.
Tworzymy efektowne i efektywne kosztowo środowiska graficzne w najwyższej jakości w technologii UNREAL i NOTCH.